وبلاگ

شاید بسیاری از شما حین گشت‌و‌گذار در اینترنت, به فروشگاهی سر زده باشید یا مطلبی را مطالعه کرده و در بازدید از پروفایل فیسبوک با آگهی‌های تجاری مرتبط با موضوعات مورد علاقه‌ی خود مواجه شده باشید. فیسبوک چگونه به علاقه‌ی شما پی برده است؟ شاید بگویید با تحلیل مطالب لایک زده و ردگیری کوکی سایت‌هایی که به آن‌ها مراجعه کرده‌اید. البته چنین روش‌هایی به کار می‌رود؛ ولی برای حدس زدن سلیقه و نیاز شما، از سیستم کارآمدتری به نام یادگیری ماشین استفاده می‌شود. در سیستم‌های بازاریابی مجهز به یادگیری ماشین، اطلاعات شما جمع‌آوری و با استفاده الگوریتم‌های خاصی، با اطلاعات افراد مشابه برای درک سلیقه‌ و نیاز‌های آتی شما مقایسه‌ می‌شود. هرچه اطلاعات بیش‌تری در اختیار سیستم قرار بگیرد، پاسخ دقیق‌تری ارائه خواهد داد.

چه می‌شود اگر یک روز صبح از خواب بیدار شوید و یک اتومبیل شما را به محل کار برساند و دقیقاً پس از نشستن پشت میز، یک ربات منشی به سراغ شما بیاید و تمام کارهای روزمره را با دقت و کوچک‌ترین جزییات برایتان شرح دهد؟ مدل کسب و کار شما به صورت خودکار و بدون دخالت هیچ فردی آپدیت شود، تنها کاری که نیاز است انجام دهید، یک انتخاب بین گزینه‌های پیشنهادی با اشاره چشمتان است. شاید الآن این زندگی بیشتر به خیال و رؤیا شبیه باشد ولی در آینده‌ای نه‌چندان دور وارد آن خواهیم شد، پس باید به‌عنوان یک کارآفرین جسور و ارزش آفرین، خود را برای آن آماده کنیم تا بتوانیم از هوش مصنوعی و فرصت‌های آن حداکثر بهره را ببریم.

دادگاه‌ها مکان‌هایی پر از شک و ابهام هستند. روند حقیقت‌یابی توسط قضات مراحل خاص خود را دارد؛ اما یک متهم تمام تلاش خود را می‌کند تا هیئت منصفه را متقاعد کند که گناهکار نیست و خود را از اتهام وارده تبرئه کند. در این بین، هیئت منصفه باید بر اساس شواهد موجود خود تلاش کند تا بفهمد آیا متهم مجرم است یا خیر. شواهد یادشده ممکن است در یک دادگاه شهادت یک شاهد بی‌طرف و در دادگاهی دیگر مدارک فیزیکی کشف‌شده باشند.

ما که هستیم؟

شرکت رونیا به عنوان مرکزی برای توسعه فناوری های پیشرفته بینایی ماشین فعالیت های خود را آغاز نموده است. در همین راستا از تجارب مراکز پزوهشی و دانشگاهی و همچنین متخصصین برتر حوزه تکنولوژی استفاده نموده ایم.

آخرین مقالات

  • 1
  • 2
  • 3

مشاوره

تماس با ما

دفتر مرکزی: تهران، خیابان کریمخان، نرسیده به میدان ولیعصر، کوچه شاهد، پلاک 8 واحد 3

شرکت فناوری رونیا

تلفنهای تماس:

09127635881

پست الکترونیک: info@roniatech.com